Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Drenas

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.468 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 289 raste pozitive.

Në mesin e 289 rasteve, 9 raste janë regjistruar në komunën e Drenasit, shkruan drenicapress.info

Të inektuarit janë nga këto vende:
3 raste të reja në fshatin Arllat
3 në Komoran
1 në Vuçakt
1 në Verbovc
1 në Drenas

DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT