Rrëzohet aeroplani Air India Express, raportohet për të vdekur

Rrëzimi i aeroplanit Air India Express la të vdekur 18 persona, në mesin e tyre edhe katër fëmijë.

Një zyrtar indian tha se gjithashtu në mesin e të vdekurve janë edhe dy pilotët, njofton Klan Kosova.

Ministri i Aviacionit Civil Hardeep Sinh Puri në Indi, pas vizitës në vendin e aksidentit, tha se janë edhe 149 persona në spitale të ndryshme dhe tre prej pacientëve janë në gjendje të rëndë.

Në njoftimit zyrtar të kompanisë Air India thuhet se pasagjeri më i ri ishte një njëvjeçar, kurse më i vjetri 61 vjeçar,shkruan CNN

Sipas kompanisë ata po operonin në bazë të udhëzimeve të Qeverisë për shkak të pandemisë COVID-19.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT