Rrahje në Mitrovicë

Në orët e mbrëmjes ditën e djeshme ka ndodhur një rrahje në Mitrovicë, ku dy persona meshkuj janë sulmuar nga dy persona tjerë të panjohur, por njërin nga sulmuasit ka arritur ta arrestoj më vonë Policia e Kosovës, ndërkaq tjetri sulmues ka arritur të ikë. Mësohet se viktima ka pranuar fajin pas arrestimit nga policia.

Përmes një deklarate për media Polica e Kosovës njofton se dy viktima meshkuj K/Shqiptar kanë raportuar se janë sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptar. Njësiti policor ka arrit të arrestoj njërin nga të dyshuarit, ndërsa tjetri ka arrit të ik. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT