Një përleshje e pazakontë dhe shumë e rëndë ka ndodhur në mes disa shqiptarëve të cilët po udhëtonin në një aeroplan të linjës Prishtinë-Basel gjatë pasdites së djeshme.

Në një video të publikuar mbrëmë shihej se rrahja kishte vazhduar për një kohë mjaftë të gjatë.
Por sipas raportimit të blick.ch, përleshje ka vazhduar edhe pas uljes së aeroplanit pasi dy familjarët patën një përleshje tjetër edhe në parkingun e aeroportit.

Rasti është konfirmuar nga policia teksa u bë e ditur se dy personat e përfshirë në këtë incident janë arrestuar.

Policia e kantonit të Zvicrës ka njoftuar se tashmë është në dijeni të incidentit, por sipas këtyre të fundit kjo gjë është përgjegjësi e autoriteteve kompetente franceze.

Aeroplani në fjalë ishte nisur në orën 16:00 nga Prishtina për në Basel.