Roy Kin: Reali luajti me 8 lojtar

 

Formën e dobtë të Gareth Bale e ka komentuar edhe ish-lojtari i Manchester United, Roy Kin dhe Palu Shcols.
Sipas Kin Reali luajti me 10 futbollistë, pasi Gareth Bejl ishte jashtë forme.
“Real Madridi luajti me 10 lojtar, jo në fakt ishin 8 ose 9. Gareth Bale dëshperoj më së shumti, bashkëlojtarët janë të dëshpëruar nga ai, ai gjithmonë zgjodhi rrugën më të lehtë, nuk bën që një lojtar klasi të luaj ashtu, ndërsa Sergio Ramos nuk ishte as mbrojtës, as mesfushor, nuk i ofroj asgjë skuadrës”, ka thënë Kin.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT