Ronaldo zgjidhet fitues i Topit të Artë (Foto)

France Football ka zgjedhur Cristiano Ronaldo si fitues të ‘Topit të Artë’.

Ka përfunduar zgjedhja e futbollistëve më të mirë në garë për çmimin ‘Topi i Artë’.

Sipas gazetës së famshme franceze, fitues i çmimit prestigjioz individual është sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, shkruan Telegrafi.

Kështu, Ronaldo fitojë garën prej 30 futbollistëve, dhe më së shumti atë ndaj Lionel Messi dhe Antoine Griezmann. /Telegrafi

- Advertisement -

MË TË FUNDIT