Ronaldo votohet transferimi më i mirë i të gjitha kohëve në Premierligë

Transferimi i Cristiano Ronaldos të Manchester United është votuar si transferimi më i mirë në histori të Premierligës.

Ronaldo doli i pari në mesin e 20 transferimeve më të mira në emisionin për Krishtlindje në Sky Sports Neës.

United e bleu atë nga Sporting Lisbon për 12 milionë funte në gusht të vitit 2003.

Gjatë gjashtë sezoneve në Old Trafford, ai fitoi tetë trofe, përfshirë edhe tre herë Premierligën dhe një Champions League.

Gjatë karrierës së tij të mahnitshme, ai ka shënuar 750 gola, ka fituar 30 trofe, pesë topa të artë, dy herë më i miri nga FIFA, tre herë më i mirë nga UEFA, katër Këpuca të Arta e shumë çmime tjera, raporton Gazeta Express.

20 transferimet më të mira të të gjitha kohëve në Premierligë:

20. Petr Cech (Rennes to Chelsea)
19. Sergio Aguero (Atletico Madrid to Manchester City)
18. Eden Hazard (Lille to Chelsea)
17. Patrick Vieira (AC Milan to Arsenal)
16. David Silva (Valencia to Manchester City)
15. Gianfranco Zola (Parma to Chelsea)
14. Virgil van Dijk (Southampton to Liverpool)
13. Dennis Bergkamp (Inter Milan to Arsenal)
12. N’Golo Kante (Caen to Leicester City)
11. Mohamed Salah (Roma to Liverpool)
10. Alan Shearer (Blackburn to Newcastle United)
9. Vincent Kompany (Hamburg to Manchester City)
8. Wayne Rooney (Everton to Manchester United)
7. Sol Campbell (Tottenham Hotspur to Arsenal)
6. Didier Drogba (Marseille to Chelsea)
5. Roy Keane (Nottingham Forest to Manchester United)
4. Frank Lampard (West Ham to Chelsea)
3. Eric Cantona (Leeds to Manchester United)
2. Thierry Henry (Juventus to Arsenal)
1. Cristiano Ronaldo (Sporting CP to Manchester United)

- Advertisement -

MË TË FUNDIT