Ronaldo rrezikon një dënim (video)

Cristiano Ronaldo mund të dënohet me një ndeshje moslojë për shkak të një gjesti të tij të ulët në ndeshjen ndaj Las Palmas.

Ylli portugez për një moment e goditi nga mbrapa lojtarin e Las Palmas, David Simon pa asnjë arsye.

Skuadra e Las Palmas thuhet se e ka futur në procesverbalin e ndeshjes këtë rast dhe se do ta apeloi në Komisionin e Disiplinës.

Dënimi për raste të tilla është një ndeshje dhe se CR7 mund ta humbas ndeshjen me Sevillën./Indeksonline/Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT