Ronaldo me het-trikun e tij mposhti Armenin (video)

Portugalia ka shënuar fitoren e radhës në Grupin I duke mposhtur Armenin me Rezultat 3-2.

Të parët në epërsi kaluan vendasit por ishte Ronaldo që shënoi het-trik (29’ 55’ 58’) duke I siguruar tri pikët e reja për Portugalinë.

Me këtë fitore, Portugalia është në krye të Grupit I me 12 pikë, pesë më shumë se Danimarka dhe Shqipëria që kanë nga shtatë pikë, por nga një ndeshje më pak të luajtur.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT