Roma mposht kampionin (video)

     

    Roma ka shënuar fitore ndaj Juventusit në derbin e kësaj jave në Seria A. Romakët kanë shënuar fitore me rezultat 2-1 me golat e blerjeve boshnjakve Miralem Pjaniq dhe Edin Dzeko.

    Gjërat për Juven u vshtorësuan edhe me shumë pas përjashtimit të Evras. Megjithatë, pesë minuta para fundit, Juve arriti të shënoi një gol me Dybala.

    Pas javës së dytë në Seria, Roma ka 4 pikë, kurse Juventusi asnjë pikë./DrenicaPress/