Roma, Juves: “Urime titulli” (video)

Roma ka bërë edhe një hap mbrapa në garë për titull në Serie A.  Roma është mposhtur nga Sampdoria në Olimpiko me rezultat 0:2.
Golat për Sampdorian i shënuan De Silverstri në minutën e 60’ dhe Muriel në minutën e 78’, të pjesës së dytë.
Kjo humbje e Romës, e afron edhe më afër titullit Juventusin në Serie A. Roma ka 14 pikë me pak se Juventus.
Me ketë fitore Sampdoria mbetet në garë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve./Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT