Roma i kthehet zanatit, barazon! (video)

 

Roma ka barazuar në Bologna, ashtu siq dinë të bëj në të shumten e rasteve.

Pas 90 minutave lojë, Roma – Bologna u mbyll 2-2.

Vendasit avancuan të parët me Adam Masina (14’).

Mysafirët barazuan në pjesën e dytë me Miralem Pjanic nga pika e bardhë.

Për epërsinë e Romës shënoi Edin Dzeko poashtu nga penaltia.

Dhe kur pritej që Roma ta koleksionoj fitoren, barazuan vendasit nga penaltia me ish-lojtarin e Romës, Matias Destro (87’).

Pas javës 13 Roma ka 27 pikë, dhe renditet në vendin e dytë, por me një lojë më shumë./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT