Roma fiton, por pak shpreson (Video)

Roma ka arritur të fitoj derbin e javës në Seria A, duke e mposhtur Napolin me rezultat 1:0, në Olimpiko. Golin e parë dhe të vetëm e shënoi Miraelm Pjanic në minutën e 25.
Kjo fitore e Romës mban pak shpresa për titull, por që mund ta siguroj pozitën e dytë që dërgon automatikisht në Champions League.
Kurse Napoli po kalon një periudhë krize që pesë ndeshjet e fundit ka dy barazime dhe tri humbje.
Roma renditet në vendin e dytë me 56 pikë 11 me pak se Juventus që në mbrëmje pret Empolin./Drenicapress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT