Roma arrin marrëveshje me mbrojtësin e Barcelonës?

 

Pasi dështoi ta rikthej në “Olimpico” ish-lojtarin Mehdi Benatia, Roma i ka vënë syrin transferimit të mbrojtësit belg te Barcelona, Thomas Vermalen.

Sipas mediumeve italiane, Roma është shumë afër marrëveshjes me Barcelonën për ta transferuar Vermalenin për të cilin interesim ka shfaqur edhe Interi.

Roma ka ofruar 8 milion euro për Belgun, dy më pak se shuma që kërkojnë blugranët.

Brenda kësaj jave do të mbyllet kjo marrëveshje, pasi klubet janë shumë afër dhe 2 milion euro nuk paraqesin problem për Bracelonën që do të lirohej nga një futbollist që pjesën më ta madhe e ka kaluar në pankinë si pasoj e lëndimeve të shumta./Drenicapress.info/

Roma afër marrëveshjes me Vermaelenin

- Advertisement -

MË TË FUNDIT