RINUMËRIM- Zyrtari i PDK-së publikon listën e 5 kandidatëve të LVV-së, iu shtuan votat!

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli, ka publikuar një tabelë në të cilën ka pasqyruar votat e shtsuara për disa kandidatë të Vetëvendosjes.

Ai ka publikuar votat e shtuara të pesë kandidatëve të LVV-së dhe një të Listës së Vjosa Osmanit.

“Vjedhje industriale të votës paska pasur edhe në mesin e “engjujve” të VV-së. Në vendvotimin 0401X/14 në Gjilan, pas rinumërimit po del se eksponentë të lartë VV-së kanë manipuluar komisionerët, duke shumëfishuar votat e tyre. Shikojeni tabelën më poshtë dhe bindeni se ska rrugë tjetër përpos RINUMËRIMIT!”, thuhet në shkrimin e tij.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT