Rikthim spektakolar i kuqezinjve (Video)

Kombëtarja shqiptare ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme në grupi I për kualifikimet në Euro 2016, duke e mposhtur Armenin me rezultat 2:1.
Skuadra e De Biasit zhvilloi një lojë të bukur duke dominuar në të dy pjesët dhe duke dhuruar spektakël në Elbasan Arena. Edhe pse Shqipëria pranoj gol që në minutën e 4’ nga Yura Movsisyan. Por lojtarët e kombëtares nuk u dorëzuan dhe kërkuan golin e barazimit dhe të fitores me shumë raste shënimi. Me ketër rezultat të dy kombëtaret shkuan në pushim.
Pjesa e dytë ishte vendimtare për Shqipërinë, e cila pat shumë raste shënimi deri te goli që erdhi në minutën e 77’ qendërmbrojtësi Mërgim Mavraj që shënoj me kokë për të barazuar në 1:1. Kurse golin e fitores e shënoj super mesfushori Shkëlzen Gashi në minutën e 82’. Me ketë fitore Shqipëria renditet në vendin e dytë me shtatë pikë./drenicapress/