Rikthehet dhuna në futbollin kosovar, sulmohet gjyqtari Genc Nuza

Ende po vazhdon në vendin tonë që nepër stadiumet e futbollit në Kosovë të ketë dhunë. Në sfidën gjysmëfinale mes Trepçës ’89 dhe Besës është sulmuar Gjyqtari Genc Nuza

Gjyqtari kosovar, Genc Nuza, është sulmuar nga futbollistët e Besës në prag të përfundimit të sfidës kundër Trepçës ’89.

Nuza u sulmua nga futbollistët pejanë, veçmas nga Fetim Kasapi e Hasani. I pari u ndëshkua me karotn të kuq, sikurse Fisnik Papuqi.

Ky i fundit e goditi një kovë të mbushur me ujë rrëzë fushës. Ndryshe, ky i fundit u sulmua me gjësende në kokë nga tifozët mitrovicas duke lëshuar fushën.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT