Këngëtarja me famë botërore, Rihanna, është bërë miliardere.

Sipas ‘Forbes’, pasuria e saj është 1.7 miliardë dollarë, transmeton Indeksonline.

Kompania e saj e bukurisë, Fenty Beauty ka rreth 1.4 miliardë dollarë në vlerë neto prej 1.7 miliardë dollarësh.
Kjo vlerë e bën Rihannën muzikanten femër më të pasur në botë, dhe të famshmen e dytë më të pasur.