Rezultati i fundit i sondazhit për zgjedhjet në Shqipëri

Nëse do të votohej sot shumica e shqiptarëve do të votonin Partinë Demokratike.

Sipas sondazhin të përgatitur nga kompania ‘Flame Tree Advisors’, dhe që po transmetohet në ‘Çim Peka LIVE’, PD-ja pritet që të votohet nga 47.1 për qind e shqiptarëve.

Ndërkaq PS pritet të marrë 41.1 për qind të votave.

Ndërkaq për LSI pritet të votojnë 9.4 për qind e qytetarëve.

Në sondazhin që po transmetohet në SYRI TV kanë marrë pjesë 1000 qytetarë.Image

- Advertisement -

MË TË FUNDIT