Reus zgjedh klubin anglez

 

Ylli i Bundesligës dhe Borussia Dortmund, duket se do t’i jap aventures së tij te “Milionerët” pas dy vite qëndrimi “Signal Iduna Park”..

Sipas “AS”, lojtari 25 vjeçar ka zgjedhur t’i bashkohet United gjatë verës pavarësisht se ai është i lidhur me BVB deri në vitin 2019.

Reus është i kërkuar nga shumë klube evropiane, por si duke tai do të zgjedh United pasi aty do të ketë më shumë hapsira për lojë sesa te Barca e Reali, gjithashtu të interesuara për të./DrenicaPrss/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT