Reperi nga Runiku që jeton në Prishtinë, ka publikuar së fundmi këngen e tij më të re.
“PROBLEME” titullohet projekti i ri muzikor i reperit nga Runiku, i cili ka në bashkpunim reperin nga Prishtina SHOK!

Muzika është punuar nga Lavdim Brajshori ( Lyric Master ), gjersa tekstin e kanë shkruar vet Reperet GentonisDe & SHOK.

Kënga është OldSchool me instrumental TRAP dhe i dedikohet PROBLEMEVE, ndërkohë që miximi dhe masterizimi është realizuar te HD Studio me producent Lyric Master.

Klipi i këngës është Lyrics për arsyje personale të repereve dhe se mendojnë që në gusht do sjellin klipin e tyre të parë.
Vortex Entertainment Music përndryshe ka qenë dhe vazhdon te jetë i angazhuar me artistët e tyre të grupit për projektet e radhës që priten të lansohen shumë shpejt.