Rënie temperaturash – Sot kryesisht me vranësira, gjasa edhe për reshje lokale shiu

28.09 – Vransira të ndryshueshme. Herët në mëngjes mundësi për riga lokale shiu. Pasdite reshje lokale shiu, të shoqëruara edhe me bubullima.

29.09 – Kryesisht me vransira, kohëpaskohe me mundësi për reshje lokale shiu.

30.09 – Kryesisht vranët dhe kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu.

1.10 – Vransira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 12C e 15C, të premten me rënie deri në 8C. Maksimalet nga 28C zbresin deri në 20C ditën e mërkurë, e të enjten edhe në 15C.

Nga e hëna në mbrëmje era ndryshon drejtimin dhe frynë nga verilindja e lehtë dhe mesatare 3-9m/s.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlera normale, nga e mërkura me tendencë të rritjes.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT