Renditja e UEFAs, Shqipëria kalon Serbinë! (foto)

 

Renditja më e re e publikuar nga UEFA për muajin mars, e ka renditur Shqpipërinë në vendin e 33-të, një pozitë më lartë se Serbia që renditet në vendin e 34-të.
Kjo është renditja më e mirë që ka pasur në Shqipëria në ranglisten e UEFA-s, të cilën e kryeson  Gjermania, e ndjekur nga Spanja dhe Anglia.
Skuadrat e Grupit I, ku bënë pjesë Shqipëria, më së miri renditet Portugalia në vendin e shatatë, Danimarka në të 19-të dhe Armenia në të 37-ën.
Ranglisten e UEFA-s e mbyllin Andorra dhe Gjibraltari që renditen në vendet e fundit 53 dhe 54./DrenicaPress/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT