Agjencia

Një tërmet me magnitutë 4.8 të shkallës Rihter është regjistruar në Greqi pak minuta më parë.

Mediat greke shkruajnë se epiqendra e saj ishte 11 kilometra në jugperëndim të Aegio dhe 13 kilometra në veriperëndim të Kalavrita.

Thellësia e tërmetit ishte 51 kilometra. Sipas raportimeve, lëkundjet janë ndjerë deri në Athinë, ndërsa deri më tani, nga të dhënat paraprake, nuk të lënduar apo dëme materiale.