Regjistrohen 2 raste të dhunës familjare në Drenas

Policia e Kosovës ka bërë të ditur për dy raste të dhunë në familje në qytetin e Drenasit.

Në njoftimin e policisë së Kosovës, të cilin e transmeton drenicapress.info thuhet:

DHUNË FAMILJARE
• Gllogoc, 29.05.2020 – 20:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor.
• Gllogoc, 27.05.2020 – 20:20. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar. I dyshuari është intervistuar dhe në konsultim me prokurorin, është liruar në procedurë të rregullt.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT