Receta e thjeshtë që shkrin yndyrërat rreth barkut

  Planifikoni që të humbni peshë që të mund të bëni belin tuaj më të hollë?

  Këtu është një metodë e shpejtë, e sigurt dhe krejtësisht natyrale për të humbur yndyrnat e tepërta rreth pjesës së barkut.

  Sekreti? Banane!

  Banane është një lloj i frutave të cilat përmbajnë sasi të mëdha të kaliumit që ndihmon ndërtimin e muskujve të fortë dhe eliminimin e toksinave nga trupi.

  Dhe kur bananet kombinohen me farat e lirit dhe jogurt, përshpejtohet puna e metabolizmit dhe në këtë mënyrë ndihmohet procesi i humbjes së peshës, transmeton Klan Kosova.

  Më poshtë është mënyra e përgaditjes së kësaj recete mrekullibërëse për humbjen e barkut në shumë pak kohë.

  Përbërësit e nevojshëm:

  1 banane

  1 portokall

  ½ gotë jogurt me pak ose aspak yndyrë

  1 lugë gjelle vaj kokosi

  ¼ lugë gjelle pluhur xhenxhefili

  2 lugë fara liri

  2 lugë pluhur i hirrës

  Përgatitja:

  Përgatitja është shumë e thjeshtë.

  Përziej të gjithë përbërësit në një mikser
  Pi dhe shijoje.
  Mbani në mend se për ta parë efektin duhet ta konsumoni në mënyrë të vazhdueshme duke e përgaditur të freskët ndërsa ata që e kanë provuar janë shprehur se rezultatet kanë filluar t’i shohin pas një jave.