Receta e duhur kundër ftohjes

Temperaturat e ulëta të dimrit shpesh janë dhe shkaku kryesor që na bën të ndihmemi jo mirë nga gjëndja shëndetsore. Ne shpesh priremi që të marrim ilaçe për të qetësuar veten nga këto viroza pa e ditur se ekzistojnë produkte natyrale që na ndihmojnë për të forcuar sa më shumë imunitetin e trupi tonë. Ja cilët janë përbërësit që ju duhen për të krgatitur një kuro të tillë. Përbërësit që na duhen janë; 6 limona, 1 hudhër, 2 lugë xhenxhefil në pluhur, 2 lugë mjaltë, 3 gota lëng ananasi, ¼ e lugës spec pikant në pluhur. Për përgatitjen e saj si fillim në enën për përzierje qëroni 6 limonët, shtoni përbërësit tjerë dhe i përzieni mirë derisa të fitoni një lëng. Masën e fituar e fusni në enë prej qelqi. Çdo ditë pini katër gota të lëngut, derisa simptomat të largohen. Kjo është një recetë që ju ndihmon për të lehtësuar ftohjen dhe nuk ka asnjë efekt anësor.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT