Realizohet ëndrra e shqiptarëve, 49 milionëshi luan ndaj Francës

Burime të sigurta pranë Federatës Shqiptare të Futbollit bëjnë me dije për mediat shqiptare se tashmë është bërë realitet dhe talenti është aktualisht pjesë e listës së lojtarëve që do të grumbullohen. Donis Avdijaj ka arritur ta bindë trajnerin e Kombëtares që të jetë në listën prej 25 lojtarësh ndaj Francës.

Mesfushori i Sturmit të Gracit është duke kaluar një formë të mirë në kampionatin austriak, kur ka shënuar pesë gola në 12 takime që është aktivizuar me skuadrën austriake, duke treguar se është një talent, që është përshtatur menjëherë.

Përndryshe Avdijaj është i huazuar te Sturmi nga Schalke, ku edhe ka një klauzolë prej 49 milionë euro.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT