Reali pas sulmuesit të kryesor të Premier League

Real Madridi me në krye Rafa Benitez ka nisur punën për transferimin e futbollistëve cilësor për t’i bërë rezistencë Barcelonës.

Media spanjolle “AS”, shkruan se nëse Real Madrid-i do të tentojë të mundë Barcelona-n në sezonin e ardhshëm, “galaktikët” duhet të transferojnë Aguerro-n nga Manchester City.

Ideja e blerjes së sulmuesit i pëlqen Benitez-it, i cili mendon të ofrojë në merkato sulmuesin Benzema-n dhe mbrojtësin Coentrao-n, për të siguruar 60 milionë eurot e nevojitur për të sjellë Aguerro-n në Spanjë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT