Reali koleksionon fitoren e radhës (video)

   

  Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Las Palmas me rezultat 3-1.

  Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin Isco (4’).

  Dyfishoi Cristiano Ronaldo (14’) pas një bashkëveprimi me  Marcelon.

  Mysafirët e ngushtuan epërsinë pas një 38 minutave lojë me Hector që shënoi për 2-1.

  Për 3-1 shënoi Jese dhe më të cilin rezultat u mbyll pjesa e parë.

  Në të dyten Reali pati raste të mira shënimi por që nuk arriti të shënoi gol tjetër, por as mysafirët nuk ia rrezikuan fitoren vendasve.

  Pas 10 xhirove në LA Liga Reali kryeson me 24 pikë, tri më shumë se Barcelona që nesër luan me Getafen./Drenicapress.info/