Reali fiton tri pikë, por i lëndohen Bale e Modric

Real Madridi e ka fituar ndeshjen e javës së 32-të në La Liga për t’i qëndruar pranë Barcelonës në garën për titullin e kampionit të Spanjës.
Në takimin e zhvilluar në Santiago Bernabeu kundër Malagas, Los Blancos fituan me rezultat 3-1.
Golat për Los Blancos u shënuan  nga Sergio Ramos, James Rodriguez dhe Cristiano Ronaldo.
Duhet cekur se Bale dhe Modric u larguan para kohe nga takimi, për shkak të lëndimeve.
Me këto tri pikë, Reali ngushton epërsin ndaj Barcës në vetëm 2 pikë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT