Reali fiton, Barcelona shpallet kampion (video)

 

Barcelona ka zyrtarizuar titullin kampion në Spanjë, duke mposhtur kampionin Atletico Madrid me rezultat 1-0.

Pjesa e parë e takimit u mbyll pa gola, edhe pse rastet nuk munguan nga dy skuadrat.

Në pjesën e dytë një aksion i nisur nga Messi u konkretizua me gol nga argjentinasi, që shënoi golin e titullit kampion në La Liga.

Në kampin tjetër Reali ka fituar në Barcelonë ndaj Espanjolit me rezultat 4-1.

Golin e për Realin e shënoi Ronaldo pas një ore lojë. Më pas shënoi Marcelo dhe përsëri  Ronaldo që shënoi hetrik në këtë takim.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT