Real Madrid – Sevilla 2-1,  golat dhe rastet (VIDEO)

Real Madridi ka shënuar fitore në kuadër të javës së 20-të në La Liga.

Los Blancos kanë mposhtur Sevillan me rezultat 2-1.

Golat për Los Blancos i shënoi Casmiro në minutat 57 dhe 69.

Golin e vetëm për Sevillën e shënoi Luk De Jong në minutën e 64-të.

Me këtë fitore Reali arrinë në kuotën e 43 pikëve, 3 më shumë se Barca që sot luan me Granadan. Sevilla mbetet në kuotën e 35 pikëve në vendin e katërt./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT