Real-Juve, formacionet e mundshme

 

Real dhe Juventus do të ndeshen sonte në stadiumin “Santiago Bernabeu”, duke filluar në orën 20:45.
Formacionet e mundshme:
Real Madrid (SPA): Casillas – Carvajal, Pepe (ose Varane), Ramos, Marcelo – James Rodriguez, Kroos, Isco – Bale, Benzema (ose “Chicharito”), Cristiano Ronaldo. Trajner: Carlo Ancelotti.
Juventus (ITA): Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Marchisio, Pirlo, Pogba – Vidal – Tevez, Morata. Trajner: Massimiliano Allegri.
Arbiter: Jonas Eriksson (SUE).
- Advertisement -

MË TË FUNDIT