Reagon edhe Drenica: Kastrati dhe Veliu bënë thirrje raciste ndaj Gboweas

Pas reagimeve të SC Gjilanit, ka reaguar edhe FC Drenica, teksa ka akuzuar futbollistët e kësaj skuadre Ylber Kastratin dhe Franc Veliun se e kanë ofenduar në baza racore futbollistin e tyre Harmon Gbowea.

Klubi nga Skenderaj ka kërkuar që klubi gjilanas të distancohet nga thirrjet raciste pasi që ka edhe vetë lojtarë nga Afrika.

Gjithashtu ka kërkuar nga organet kompetente që të merren me këtë çështje, pasi që thirrjet racistet nuk kanë vend në futboll.

Ja edhe komunikata e plotë e Drenicës:

- Advertisement -

MË TË FUNDIT