Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Skenderajt

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 449 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 194 raste pozitive.

Në komunën e Skenderajt janë 4 raste që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Dy raste janë në Skenderaj, dhe nga 1 rast është në Klinë e Mesme dhe Burojë./Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT