Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Skenderajt

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 311 raste pozitive.

Në mesin e 311, dy raste të reja janë nga komuna e Skenderajt.

Njëri është me lokacion në Prekaz të Poshtëm, ndërsa tjetri në Runik. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT