Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Skenderajt

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.287 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 309 raste pozitive.

Në komunën e Skenderajt janë regjistruar 6 raste të reja.

Të prekurit me COVID-19 janë nga këto vende:
Skebderaj 3
Prekaz i Poshtëm 1
Vajnik 1
Çirez 1.

DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT