Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 404 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 276 raste pozitive.

Derisa në qytetin e Drenasit nuk asnjë rast të ri, në fshatin Arllat janë regjsitru 2 raste të reja, në Komoran 1 dhe në Çikatovë të Vjetër 1 rast i ri. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT