Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 477 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 225 raste pozitive.

Në komunën e Drenasit janë 9 raste që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Dy raste janë në Drenas dhe nga një rast është në Gllobar, Komoran, Nekoc, Gradicë, Llapushnik, Poklek dhe Zabelë i Epërm./Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT