Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 480 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 258 raste pozitive.

Në komunën e Drenasit janë 4 rastet që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Nga një rast është në Drenas, Korroticë e Epërme, Vuçak dhe Çikatovë e Vjetër. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT