Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 449 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 194 raste pozitive.

Në komunën e Drenasit janë 7 rastet që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Tri raste janë në Drenas, dhe nga 1 rast është në Gllanasellë, Komoran, Korroticë e Epërme dhe Llapushnik. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT