Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.570 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 574 raste pozitive.

Në mesin e tyre, 6 raste janë nga komuna e Drenasit me këto lokacione:

2 raste në fshatin Baicë
3 raste në qytetin e Drenasit
1 rast në fshatin Nekoc. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT