Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.104 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 260 raste pozitive.

Prej 240 rasteve të reja, 3 janë nga komuna e Drenasit, shkruan drenicapress.info

Të infektuarit janë me këto lokacione:
2 me lokacion në qytetin e Drenasi
1 në fshatin Gllabar. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT