Rastet e reja me koronavirus janë nga këto vende të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.377 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 267 raste pozitive.

Në mesin e 267 rasteve, 3 raste pozitive janë nga Komuna e Drenasit.

1 rast në fshatin Gllanasellë, 1 në Negrovc dhe 1 në Tërstenik. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT