Rastet e reja me koronavirus janë nga këto pjesë të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.642 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 353 raste pozitive.

Në komunën e Drenasit janë 5 raste të reja me koronavirus.

Dy raste në Drenas dhe nga një rast në Negroc, Shtrubullovë dhe Vasilevë./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT