Rastet e reja me koronavirus janë nga këto fshatra të Skënderajt

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.996 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 398 raste pozitive.

Në mesin e tyre 6 raste të reja janë nga komuna e Skenderajt, transmeton drenicapress.info

Nga një rast në Burojë, Klinë e Mesme, Kryshec, Llaushë, Runik dhe Vajnik. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT