Rastet e reja janë nga këto vendbanime të Skënderajt

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 709 raste pozitive.

Në Komunën e Skenderajt janë regjistruar 11 raste me koronavirus.

5 raste në Skenderaj, 3 raste në Klinën e Epërme dhe nga një rast në Polac, Rezallë dhe Tërnavc./DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT