Rastet e reja janë nga këto vendbanime të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 709 raste pozitive.

Në komunën e Drenasit janë regjistruar 9 raste me koronavirus.

Nga 2 raste në Drenas, Komoran, Nekoc, Shtrubullovë dhe 1 rast në Tërstenik. /DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT