Rastet e reja janë nga këto pjesë të Drenasit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.683 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 320 raste pozitive.

5 raste të reja janë nga Komuna e Drenasit.

Sipas IKShPK-së tre raste janë në Drenas dhe nga 1 rast në fshatrat Komoran dhe Zabel i Epërm./DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT